B.B.D.P.

Merhaba sevgili anne,

Hamilelik ve ilk emzirme sürecini aşkla tamamladıktan sonra yeni bir serüvene hazır mısın? Bebeğimizin 6. ayıyla birlikte katı gıda serüveninde de tabii ki seninleyiz. Biliyoruz ki yaşam boyu oluşturduğumuz beslenme alışkanlıklarımızın temelinde anne karnındaki hayat var. Sonrasında ise anne sütüyle gelen bin bir çeşit lezzetler. Ama farkındaysan hamilelik ve emzirme döneminde direkt olarak sen etkilerken bebeğimizi artık kontrolü kendisinin alması gereken zaman geldi.

Bebeklerin ağızlarında yaklaşık 30,000 tat algılayıcı bulunur ve bu algılayıcılar dilde, damakta ve yanaklardadır. Sağlıklı bir yetişkinde ise bu algılayıcıların sayısı 9,000’e düşer ve genellikle dil üzerindedir. Gördüğün gibi bebeğinin tat algısı bizlerden çok daha fazla miktarda ve çok daha geniştir. Diğer önemli noktamız ise 0-24 aylık beslenme alışkanlıklarının sağlık üzerindeki etkilerini öncelikli olarak beşli yaşlarda, sonrasında ise yetişkinlik döneminde görüyoruz.

Bu iki noktadan yola çıkarak bebeğini sağlıkla ve çeşitli beslemek, ona yeterli ve dengeli besinleri sunmak, bu süreçte vereceğimiz eğitimlerle seni desteklemek ve böylelikle ikinizin de sağlık haritasını sağlam oluşturmak adına “Bebek Beslenmesi Destek Programı”nı oluşturduk. Yüz yüze ya da online olarak ilerliyoruz. Öncesinde ücretsiz bir ön görüşme yapıyoruz. Hamilelik öncesi ve hamilelik dönemlerine ait senden, hamilelik ve sonrasına ait bebeğimizden sağlık, beslenme ve aile öyküsü alıyoruz. Bebeğimizin 24. ayına kadar olan süreç için 4 görüşme randevusu belirliyoruz (örneğin 6.ay, 10.ay, 12.ay ve 24.ay gibi). Görüşmelerimizde bebeğimizin bulunduğu aya, doktor kontrolüne göre beslenmesini/anne sütü alımını/mama miktarını düzenliyoruz, alternatifli örnek beslenme programını planlıyoruz ve sana bu süreci anlatan eğitimimizi sözel olarak iletiyoruz.
Tabii ki bu randevular senin ve bebeğimizin ihtiyaçlarına göre değiştirilebilir. Ya da 12 aya kadar 4 görüşmeyi yaptıktan sonra 12-24 ay arasında tekrar 4 görüşme randevusu planlayabiliriz. Tamamen sen ve bebeğimiz odaklı bir program olduğu için süreci birlikte yönlendireceğiz.

Gerçekleştireceğimiz dört görüşme dahilinde aklına takılan her konuda her zaman bize danışman için mail, mesaj ya da telefon aracılığıyla da ulaşma imkânı sunuyoruz.

Aklında oluşabilecek sorular için bizleri araman ve ücretsiz ön görüşme randevusu alman yeterli.
En kısa zamanda görüşmek dileklerimizle, sağlıklı günler dileriz :)
Formeo Anne Çocuk Departmanı