10 maddede ''Yaz'' vücuduna hazırlık

1. ÖNCE RUHUNU FORMA SOK!
Her gün 30 dk kuralı ile öncelikle ruhumuzu forma sokuyoruz. Son dönemlerde kendini daha stresli hissediyorsun; peki nedenini hiç düşündün mü? Bu konuda sana, basit ama etkili bir tavsiyemiz olacak kendine gün içerisinde 30 dakika zaman ayır! Evet yanlış duymadın ruhunu forma sokmak için ilk hamlen bu. Bu konuda ciddiyiz hatta bu saatleri ajandana kaydet ve bu saatler arasında kendinle baş başa kalarak en sevdiğin aktiviteyi yap.
2. YAVAŞ YE SEN DE KAZAN!
Yavaş yemek yemek metabolizmanı hızlandırıyor. 20 dakikalık yemek süresinin altına inmezsen bel çevrenden daha çabuk kurtulacağını unutma!
3. SÜT İÇELİM GÜZELLEŞELİM
İçeriğindeki riboflavin (Vit B2) ve biotin bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra cildi dış etkenlerden koruyarak cildin yenilenmesine ve sağlıklı parlak saçlara kavuşmana yardımcı olur. O zaman biz kadınlar ne duruyoruz bol bol süt içelim, güzelleşelim diyoruz
4. MELATONİNİ KAÇIRMA!
Bedenini mutlu eden melatonin hormonu; saat 21:00 itibariyle salgılanmaya başlar ve gece 02.00-03.00 saatleri arasında en üst seviyeye ulaşır. 23.00-05:00’a saatlerine dikkat! Bu saatler arasında gıda tüketmeyip uyuyan bireyler kazanıyor unutma! Neyi mi? Ebedi gençliği ve ruh detoksunu Her gün 7-8 saat uyumaya özen göster unutma uyku en değerli besinin.
5. YILLARA MEYDAN OKUTAN OMEGA-3
Derin denizlerin sana armağanı somonun sağladığı omega-3 ile hem formunu koru, hem kalbini güzelleştir, hem beyninin yaşlanmasını durdur, hem de cildine gençlik kat! Mutfağının bir numaralı gençlik iksiri omega-3’ün en iyi kaynağı somon
6. UNUTMA MEVSİMLERDEN DİYETTEYİZ!
Bir beslenme günlüğün olsun her gün günlük tut. O gün ne kadar su tüketmişsin, fiziksel aktivite yapmış mısın ya da kaç adım atmışsın hepsini bir bir not et. Araştırmalar yediklerini yazdığın taktirde diyetine daha sadık kaldığını ve daha fazla aktiviteye yöneldiğini kanıtlamış!
7. SİNDİRİM SİSTEMİNİN DOSTU PROBİYOTİĞİ UNUTMA
Metabolik hızını destekleyen en önemli sistem ise tabii ki sindirim sistemin. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını istiyorsan düzenli probiyotik kullan!
8. BU YILIN TRENDİ AZ YEMEK DEĞİL YETERLİ YEMEK!
 Doya doya zayıflamak istiyorsan öncelikle bazal metabolizma hızınının altında beslenme programlarına hayır demeyi öğrenmelisin! Diyetinin kalorisi kadar içeriği de önemli. Bu dönemde televizyon ya da dergiden duyduğun abur cubur diyet listelerini bedeninde uygulama! Kalıcı kilo vermek için muhakkak bir diyetisyen yardımı al!
9. İŞTAHININ BU KADAR AÇIK OLMASININ NEDENİ YANLIŞ TERCİH ETTİĞİN BESİNLER. Mutfağında iştah kontrolüne yardımcı olacak besinleri tercih et. Alışveriş sepetin için hazırladığımız bu yıldız besinler bu yaza seni doya doya zayıflatacak besinler; Yumurta,yoğurt ,kurubaklagiller ,hindistan cevizi,levrek, koyu yeşil yapraklı sebzeler, enginar , karabuğday , chia tohumu, şekersiz fıstık ezmesi, yulaf ezmesi,avokado, tarçın, zerdeçal,roisbos çayı.
10. ‘’ARA ÖĞÜN YEMEYİN’’ TUZAĞINDAN UZAK DUR!
Unutma tam da bu dönem her yerde abur cubur diyetler ile ilgili öneriler duyacak ya da okuyacaksın! Bunlardan en tehlikelisi ara öğün alışkanlığının yanlış olduğunu savunan öneri. Dümdüz bir karına sahip olmak istiyorsan minimum 2 maksimum 3 saatte bir beslenmelisin!