Aşk Besinleri

1. ÇİKOLATA: Çikolata her daim seksi bir yiyecek olarak bilinir. Romantizm ve tutkuyla birliktedir çikolata. İşte bu tezi kuvvetlendiren tıbbi bir neden daha. Çikolatadaki kakao ve feniletilamin endorfin hormonlarını tetikliyor ve böylece cinsel arzuyu artıyor. Çikolata konusunda porsiyona dikkat ettiğin sürece sıkıntı yok. Daha seksi olmak için günlük 20 gram bitter çikolatayı tercih edebilirsin.
2. KAHVE: En çok sevdiğimiz içecek kahve de seksi özelliklere sahip:) Kahvenin libido yükseltici etkisi bilindiği gibi; günde en az 1 kahve içenlerin,içmeyenlere göre daha fazla cinsel ilişkiye girdiği saptanmıştır.
3. KIRMIZI ET: Çinko ve demir kaynağı kırmızı et, aynı zamanda B vitaminlerini karşılar. Haftada 2-3 kez tüketeceğin kırmızı etin cinsel performansa olumlu etkileri vardır.Dikkat etmen gereken konu kırmızı et miktarı!! Kadın bireylerin porsiyonu 120 gramı erkek bireylerin porsiyon miktarı 180 gramı aşmamalıdır.
4. İSTİRİDYE : Afrodizyak denilince akla ilk gelen besindir İSTİRİDYE Peki nerden geliyor istiridyenin bu erotik gücü? Cevap istiridye’nin içeriğindeki çinkoda saklı. Çinko; libido üzerinde olumlu etkisi olan progesterone seviyesini kontrol eder. Çinko eksikliği erkekte iktidarsızlığa neden olabilir, dolayısı ile içinde çinko olan yiyecekler afrodizyak olarak algılanır.
5. KEREVİZ: Özel bir günde sevgiline ne pişireceğini mi düşünüyorsun? İşte size kereviz sevmeyen bir erkeği bile kereviz yemeye yönlendirebilecek bir ipucu; Kerevizde erkeklerde doğal olarak üretilen ve kadınları tahrik eden hormon olan andosteronun içeriyor.
6. AVOKADO: Ağaçtaki duruşlarından esinlenilerek Aztek dilinde testis ismi verilen avokado, ismi gibi cinsel gücü konusunda da etkili. Avokado testosteron için oldukça önemli olan B6 vitaminini bolca içeriyor.
7. MUZ: Muz da serotonin üretimini arttırıyor. Ayrıca içindeki yüksek potasyum ise kas gücünü arttırması açsından orgazm için önemli besinlerden biridir.
8. BADEM: Cinsel istek ve üreme için gerekli olan çinko, selenyum ve E vitamini gibi çeşitli mineraller ve vitaminler içeren badem; uzun yıllar bereket sembolü olarak kabul edilmiştir. Badem cinsel hormon üretimine fayda sağlayan esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir.
9. KIRMIZI ŞARAP: En kırmızı şarap en güçlü antioksidanlar ve en afrodizyaklar listesinin ilk sıralarında yer alır. Libidoyu güçlendirici etkisi vardır.
10. VANİLYA: Vanilya demek aromatik ve baştan çıkarıcı demek:)) Vanilya kokusu ve tadı şehvet duygularını arttırır. Kandaki katekolaminlerin seviyelerini yükseltir. Hem bedeni, hem de sinirleri güçlendirir. Aynı zamanda cinsel gücü artırır.
Gördüğünüz gibi yiyeceklerin aşk hayatına etkisi oldukça büyük. Gerçek bir ‘afrodizyak besin’ dopamin üretimini uyarmaktan daha fazlasını yapacak, arzunuzu arttırarak sizi harekete geçirmeye hazır ve istekli hale getirecektir. Sağlıklı ve formda günler dileriz…