Ateşli Baharatlar ile Tanışmaya Hazır Mısın?

Mutfağında sihir etkisi yaratan, aromaları, kokuları ve lezzetleriyle yemeklerini tatlandıran baharatların, seni ve partnerini baştan çıkarma özelliği olduğunu biliyor muydun? Evet yanlış duymadın, bazı baharatlar lezzetli bir yemekten daha fazlasını vadediyor ve cinsel hayatını da keyiflendiriyor :) Hazırsan seni bu sihirli baharatlar ile tanıştırıyorum!
• Zencefil; Kafein içermemesine rağmen “kafein etkisi” yaratarak vücutta adrenalin salınımını arttırıyor ve enerji seviyesini yükseltiyor. Ayrıca sağlıklı bir cinsel hayatın olmazsa olmazı çinkodan da zengin olan bu ateşli baharatı keyifli bir akşam yemeğinde mutlaka kullanmalısın.
• Karanfil; Ağız kokularını gidermesiyle ünlü olan karanfil sayesinde taze bir nefese sahip olmakla kalmıyor seks hormonlarını da harekete geçiriyorsun. Antiseptik özelliği ile mikropları yok etmede de etkili olması ise sağlıklı bir cinsel hayat için oldukça önemli! Hijyene önem veriyor ve seks hormonlarını önemsiyorsan yemek masasından kalkarken partnerine karanfil ikram etmeyi unutma :)
• Muskat; Gün içinde stresli bir hayatın varsa partnerin ile birbirinize ayırdığınız bu zaman diliminde stresten uzak kalmanın önemli olduğunu biliyorsundur. Biraz gevşemek, seks hormonlarını harekete geçirirken sinir uçlarını beslemek ve uyarıcı etkiyi arttırmak istiyorsan muskat iyi bir tercih. Ayrıca bağışıklık sistemini de kuvvetlendirdiğini bilmekte fayda var.
JetBilgi; Fazlası vücutta istenmeyen etkilere neden olacağından ve sancıya neden olabileceğinden muskatı dengeli kullanmalısın! Bir tutam muskat lipidonu arttırmaya yeterli.
• Vanilya; Birçok erkeğin vanilya aromalı parfümlere aşık olduğunu biliyor muydun? Aromasında saklı olan afrodizyak özelliği ile seks hormonlarını uyarır, sinirlerini yatıştırır ve vücudunu kuvvetlendirirken kokusu ile partnerini büyüler! Masanın son servisi tatlında bu lezzetli aromayı mutlaka kullanmalısın :)
• Safran; Pahalı oluşu ile ünlü olan safranın en önemli özelliği damar sertliğini azaltan bir uyarıcı olması. Vücutta dolaşımı arttırarak uyarılmayı sağlar ve aynı zamanda cinsel isteği arttıran kokusu ile tam bir afrodizyak etki gösterir. Az miktarda safran ile bu etkileri görebilmen mümkün! Yemeklerini lezzetlendiren, cinsel hayatını renklendiren bu baharat sence de bütçe ayırmaya değecek özellikle sahip değil mi? 
• Kekik; Pırıl pırıl parlayan bir cilt için gerekli olan E vitamininden, kasları besleyen magnezyumdan ve bağışıklığı güçlendiren C vitamininden zengin olan kekik sağlıklı bir cinsel hayat için oldukça önemli. Güzel ve sağlıklı görünürken bağışıklığını korumak kendini ve partnerini hastalıklardan uzak tutmak istiyorsan kekik mutfağında mutlaka bulunmalı.
• Tarçın; Başta insülin hormonu olmak üzere bir çok hormonun aktivitesine etki eden tarçın seks hormonlarının da düzenlenmesine, kan akışının sağlanmasına destek oluyor ve romantik kokusu ile afrodizyak etki gösteriyor. Uykudan 2 saat önceki son ara öğünde tüketeceğin tarçınlı süt ile lipidonu destekleyebilir ve cinsel yaşamını renklendirebilirsin :)
Bu 7 sihirli baharat sayesinde sağlıklı ve formda bir cinsel yaşamın kapılarını aralaman mümkün!
Hadi şimdi gir mutfağa ve en lezzetli, en ateşli yemekler için hazırlıklara başla!