Doya Doya Yaşama Top5 Application

Merhaba Jet Bilgi meraklısı okurum :) Bugün sana harika önerilerim var! bu önerilerin amacı; yaşamına sağlık katmak. Çünkü; Formeo Diyetisyenleri olarak yaşamın anahtarının ruh ve bedende doyum olduğunu biliyoruz, ruhunu ve bedenini doyurmak için yaşamın her alanından sana destek olmayı amaçlıyoruz.

Sağlıklı olmak; sadece formda olmak veya herhangi bir hastalığa sahip olmamak değil, ruh ve bedensel olarak tam bir iyilik halinde olmaktır. Sende formda bir bedene sahip olmaya ve iyi bir yaşama önem verenlerdensen, elinden hiç düşürmediğin telefonunun sana yardımcı olması için yapman gerekenleri öğrenmenin tam zamanı!

Sağlıklı bir yaşamın temelinde; iyi bir uyku, formda bir mutfak, hücreleri doyuran su, yüksek motivasyon ve fiziksel aktivite yer alıyor. Üstelik tüm bunları ertelememen, takip etmen ve harekete geçmen için dijital dünya da var gücüyle çalışıyor. Sana da bu dijital dünyada en formda uygulamaları 24 saatinin ortalama 4-5 saatini ayırdığın akıllı telefona indirmek ve uygulamak kalıyor!

Her biri sağlıklı yaşamın temel ihtiyaçlarını karşılayan bu applicationlar ile tanışmaya hazırsan; başlayalım;

• Sleepcycle; en değerli besinin uyku.
Uykuya ne kadar önem verdiğimizi biliyorsun. Sağlıklı bir beden ve zihin için yeterli sürede, doğru zamanda kaliteli bir uyku olmazsa olmaz. Bu uygulama; ne zaman uykuya daldığını, uykunun kalitesini, yatakta kaç kere döndüğünü dahi takip ediyor. Üstelik uyku durumuna uygun bir melodi ile uyanmanı sağlıyor. Uyku düzeni sağlamak isteyenler için birebir! En güzel özelliklerinden biri de; moduna göre uyandırıldığın müzik. Çünkü gün içindeki modunu büyük çoğunlukla nasıl uyandığın belirliyor.

• Superfood; form tutmak mutfakta başlar.
Tamamı sağlıklı besinler ile yapılmış 200 tarif! Tam da ihtiyacın olan şey olabilir mi? Çünkü mutfağın formda ise sağlıklı ve fitsindir. Bu uygulamada tariflerin içerdikleri karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineraller de yer alıyor. Yani tariflerin kimlik kartları var :) Bu sayede merak ettiğin tariflerin listelerini çıkararak her hafta diyetisyenin ile olan randevunda birlikte inceleyebilir, listelerini bu tarifler ile renklendirebilirsiniz.

• Runtastic; ruhun ve bedenin ilacı egzersiz.
Bu uygulama ile ilgi duyduğun egzersize özel eğitimleri takip edebiliyor, seviyeni ve gelişimini kontrol edebiliyorsun. Üstelik koşu, bisiklet, barfisk, şınav, mekik gibi egzersizlerin tamamı için farklı önerilerde bulunuyor. Egzersiz sırasındaki kalp atımın egzersizin şiddetinin en iyi göstergesidir ve runtastic ile kalp atım hızını da takip edebiliyorsun. Bu uygulama ile aynı zamanda akıllı telefonunda konumun açık olduktan sonra yaşadığın şehirde egzersiz rotası belirlemek de bir başka keyifli! Çünkü sana bulunduğun konumu dikkate alarak bir rota bile çıkarıyor. Hadi durma bu çok akıllı uygulamayı akıllı telefonundan mahrum bırakma!

• Uplifers; yaşamın kaynağı motivasyon.
Her anımız, her yaptığımız ruh halimiz ve motivasyonumuz ile çok ama çok yakından ilişkili. Günlük yaşantında ihtiyacın olan motivasyonu ve daha fazlasını bu uygulamada bulacağından emin olabilirsin. Kendine motivasyon cümleleri arıyorsan, iş yaşamını profesyonelce ilerletmek istiyorsan mutlaka cebinin içinde bu uygulamaya yer vermelisin! Benim kendim için yaptığım küçük bir oyun bile var; her pazartesi girip motivasyon cümlelerinden seçiyor, hayal defterime yazıyorum! Başlangıçta çok bir etkisi yokmuş gibi gelse de sana ihtiyacın olan o “hadi!” etkisini yaratan bu küçük oyunu seveceğine eminim :)

• Aqualert; su ile ilgili sudan sebepler son buluyor.
Eminim birçok mobil uygulama ile su içmeyi denedin, bildirimler geldi ve önemsemeden kapattın. Bu uygulamada diğerleri gibi sana bildirimler gönderiyor, su içmeni hatırlatıyor, fakat bir farkla! Her zaman gün sonunda gününü değerlendirdiğinden eminim. Bu uygulamada karşına çıkan grafikte işte su içmeni değerlendiriyor ve inan bana su tüketimin az olduğunda karşına çıkan kırmızı ve yetersiz yazılı o grafik bir süre sonra senin su içmeye çabalamanı sağlıyor. Üstelik boyuna, kilona ve fiziksel aktivitene göre içmen gereken suyu da hesaplıyor. Yani tam anlamıyla susuz olmaz diyor! Grafiğini kaydediyor ve günler içerisindeki gelişimini takip etmeni sağlıyor. Bu uygulama ile su içmeyen kalmayacak :)

İşte bu 5 uygulama ile telefonunda ve hayatında devrim yapmaya hazır mısın? İhtiyacın olan pek çok şey artık tam da elinin altında! 
Bu önerileri hayatına geçir, sağlığına sağlık kat :)
Kullandığın her şeyden sağlığına yatırım yapmayı önemsediğin, doya doya bir yaşam dilerim.