"Doymak" İşte bütün mesele bu!

Dünya’ya geldiğin ilk günden itibaren her anın bedeninin enerji ihtiyacını karşılamak ve yaşama devam edebilmek için “doymak” üzerine kurulu! Peki sadece fiziksel olarak “doymak” yeterli mi? Yoksa hem bedenini ve ruhunu sağlıkla beslemeyi hem de hayattan keyif alarak forma girmeyi mi tercih edersin? Cevabı ben biliyorum öğrenmek istersen yazımız senin için geliyor

AÇ KALARAK ZAYIFLAMAK= SON 20 YILIN EN BÜYÜK DİYET HATASI!

“Sağlıklı beslenmek üzerine farkındalığımız her geçen gün artıyor” diyoruz ancak yanlış çıkış yolları da maalesef yaygın olarak uygulanıyor!
Yeni diyet trendi olan “AÇ KALARAK ZAYIFLAMA” akımına eğer bedenini seviyorsan asla ortak olma! Bedenine ne gibi kötülük edebilirsin? İşte sana birkaç örnek;
• Aç kalarak zayıflama ile vücut yağ kütlesinin yanında su ve kas kaybı yaşarsın!
• Malesef bedeninde geri dönüşü olmayan hormon bozukluğuna sebep olursun!
• Cildin elastikiyeti kaybolur! Daha çabuk yaşlanırsın!
• Kanser oluşumuna zemin hazırlarsın!

BEDENİNİ SERATONİNLE DOYUR!

Hayat boyu yapamayacağın ağır bir egzersiz ile hızlı kilo verme telaşındasın! Üstelik aç kalarak! Oysa bedeninin dengeli bir seratonin seviyesine ihtiyacı var!
Dengeli bir diyet ve hayat boyu keyifle uygulayabileceğin haftalık en az 150 dk orta tempolu doğa yürüyüşüne hayır diyemezsin öyle değil mi? Üstelik bu egzersiz alışkanlığı sana bedenini seratonin ile doyurma sözü veriyor!

TABAKLAR RENGARENK; GÖZLER DOYUYOR!


Tek tip beslenmeye hayır!
Senden istediğim sadece dengeyi tabağında doğru kurman hem bedenini hem de ruhunu gerçekten sağlıkla doyurman! Bunun için “tabağında olmazsa olmaz”lar geliyor!
Çeşit çeşit, renkli bir tabak senin de iştahını açmıyor mu?

• Protein kaynağı:
 Eğer tabağın ana öğün ise; yağsız ızgara balık, tavuk veya dana eti mutlaka olmalı
 Kahvaltı hazırlığındaysan her gün kahvaltının kraliçesi “yumurta” olmazsa olmaz! Yanında da yağsız peynir tercih et! İştah yönetiminde güne 1-0 önde başla!

• Tahıl grubu:
 Her öğünde mutlaka tam tahıllı ekmek sana eşlik etmeli! Bu sayede beyin fonksiyonlarına içeriğindeki B vitaminleri ile destek oluyorsun, vücudunun enerji dengesini sağlıyorsun! Değişmez sloganımız; “Ekmeksiz diyet olmaz!”

• Sebze- Meyve grubu:
 Vitamin, mineral ve posayı kaliteli ve doğal yöntemle almak ister misin? Elbette bunu sadece mevsimine uygun meyve, sebze tüketerek yapabilirsin!

• Kalsiyum desteği:
 Kahvaltıda içtiğin yağsız süt veya ana yemeğine eşlik eden yoğurt ile sağladığın kalsiyum; yağ hücrelerinin yakılmasına destek oluyor!
 Üstelik daha güçlü dişler ve kemikler için “her yaşta” günde 3 su bardağı süt ve ürünlerinden tüketmelisin! Üstelik yağsız tercih ettiğin zaman yine açık ara öndesin, haberin olsun! 

Yemek yemek kesinlikle bir zevk! Seninle aynı taraftayız! Yeter ki; doğru pişirme yöntemleri ve doğru çeşitlemelerle kendine dengeli tabaklar hazırla! Doya doya hem ruhunu hem de bedenini sağlıkla besle!