Emzirirken Probiyotik Kullanımının Faydaları

Sizin İçin Faydaları
Yeni doğum yapan anneler; ilk 40 gün hemoroid, kabızlık, gaz problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Probiyotikle desteklenen beslenmeniz, sindirim problemlerinizi çözerek bağırsak floranızı iyileştirir.
Emzirme, vücudunuzdan birçok besin öğelerini uzaklaştırır. Depolarınız da yetersizse; bu bağışıklık sisteminizin zayıflamasına neden olur. Probiyotikler; vitamin ve minerallerin bağırsaklardan emilimlerini arttırarak, bağışıklığınızı güçlendirir.
Hazır yiyecekler (fastfood), asitli içecekler, kafeinin fazla tüketimi ve antibiyotik kullanımı; bağırsaklarınızdaki dost bakterilerin sayısını azaltıp, zararlı bakterilerin sayısını arttırır.
Emzirirken antibiyotik tedavisi almak zorunda kalan anneler ise; hem kendiniz hem de bebeğiniz için mutlaka probiyotik takviyesi alın! Vücuda giren ve enfeksiyona neden olan bakteriler bağışıklığınızı zayıflatır ve bağırsak floranıza zarar verir. Aldığınız probiyotik takviyesi bağırsak duvarınızı korur, bağırsak floranızı iyileştirir ve böylece bağışıklığınızı güçlendirir.
Bebeğiniz İçin Faydaları
“Bütün hastalıklar bağırsakta başlar”. Bağırsaklar bağışıklık sisteminin temelini oluşturur. Takviye aldığınız probiyotik; sütünüzün probiyotik özelliğine katkıda bulunarak, kalitesini arttırır.
Bebeğiniz doğduğunda; sindirim sistemi tam gelişmemiştir ve bağışıklık sistemi çok hassastır. Probiyotik içeriği yüksek olan sütünüz; bebeğinizin sindirim sisteminin gelişmesini hızlandırır, güçlü bir bağışıklığa sahip olmasını sağlayarak hastalıklardan korur.
Şiddetli gaz sancısı çeken (kolik) bebeğinizin de bağırsaklarında sorun vardır ve dost bakterilerle iyileşmeye ihtiyacı vardır. Takviye probiyotikle zenginleşen sütünüz; bebeğinizin bağırsak florasını iyileştirir, gaz sancılarını azaltır, kolik sorununu çözer.
Yoğurt, kefir, turşu gibi probiyotik kaynağı besinlerden, probiyotik alımınızı artırmak için faydalanın. Ama teknolojinin bizlere sunduğu güvenilir ve daha etkili probiyotikleri de göz ardı etmeyin. Daha kaliteli probiyotik kaynağı için mutlaka takviye alın.
2015’in hayallerinizin gerçekleştiği bir yıl olması dileklerimizle…