Emzirirken Sıcakları Yenmek İçin 6 İpucu

Havalar ısınmaya başladı ve yakın zamanda daha da sıcak günler göreceğiz. Emzirme bebeğinizle bağ kurmanız, onu beslemenin için çok iyi bir deneyim olsa da sıcak havalarda rahatsız edici ve zorlayıcı olabilir. Bebeğinizi emzirirken kendinizi daha serin ve sakin hissetmeniz için altı harika ipucu oluşturduk.
1. Susuz kalmayın
Bol su içmek genel hidrasyon ve anne sütü üretimi için çok önemlidir, bu nedenle havalar ısındığında, su şişeniz olmadan evden çıkmayın. Emzirme döneminde bebeğinize su vermenize gerek yoktur. Su içtiğiniz ve sık sık emzirdiğiniz sürece, bebeğiniz ihtiyaç duyduğu tüm sıvıları alacaktır.
2. İnce bir örtü kullanın
Emzirirken bebeğinizin üzerini örtmeyi seçerseniz, pamuk veya bambu gibi hava alan bir battaniye veya örtü seçmeniz önemlidir. Ayrıca bu örtüyü ister şapkanıza takıp isterseniz de eşarp olarak kullanabilirsiniz. Zaten dolu olan bebek çantasına daha fazla eşya koymamış olursunuz.
3. Stratejik olun
Dışarı çıkacaksınız ve dışarıda bebeğinizi emzirmek istemiyorsanız dışarı çıkmadan önce bebeğinizi besleyebilirsiniz. Ya da sütünüzü sağıp soğutucu çantanın içinde yanınızda taşıyabilirsiniz.
4. Serin bir yer bulun
İlkbahar ve yaz ayları, dışarıdaki güzelliğin tadını çıkarmak için harika zamanlardır. Ancak emziren bir anne olarak rahat etmek isteyeceksiniz. Kendinizi mümkün olduğunca rahat ettirmek için önceden plan yapın. Plaja gidiyorsanız, bir şemsiye alın. Bir parka gidiyorsanız, geniş şapkalardan takın ve gölgede bir bankı tercih edin.
5. İnce kıyafetler giyinin
Havalar ısındıkça, emzirme sütyenleri ve atletleri giymek rahatsız edici ve terletici olabilir. Pamuk ve bambu gibi doğal nefes alabilen lifler kullanan ince kıyafetler tercih edin. Terlemek bebeğinizin emmesini zorlaştırabilir. Ayrıca çantanızda bebeğinizle aranıza koymak için ince bir bez de taşıyabilirsiniz.
6. Bebeğinizi serin tutun
Bebeğinizi serin tutarsanız, emzirme süreciniz daha rahat geçebilir. Dışarıdayken, bebeğinizi daima güneşten koruyun. Bebeğiniz 6 aydan büyükse mineral bazlı bir güneş kremi kullanın.
Sıcakların sizi dışarı çıkmaktan mahrum etmeyeceği, bol bol emzirebileceğiniz keyifli geçirebileceğiniz bir yaz diliyoruz.