En İyi 5 Aşk Filmine 5 Aşk Tatlısı

Kasım ayı geldiğinde hepimizin aklına gelen ilk şey inanalım inanmayalım “Kasımda Aşk Başkadır” cümlesi oluyor. Hem aşkın hem de değişen mevsimin etkisini hissettiğimiz bu ay diyete başlamak için ihtiyacımız olan motivasyonun da en yüksek olduğu ay! Peki sana uzayan gecelerde hem aşk filmleri izleyip hem formunu korumanın tatlı yiyerek mümkün olduğunu söylesem? Şaşırdığını biliyorum, hazırsan en iyi 5 film önerisi ve bu filmlere eşlik edecek lezzetli 5 aşk tatlısı ile tanışabilirsin :)Başlamadan uyarmalıyım bu filmler ve tarifler aşk için hazırlanmış olup filmi tek başınıza izleseniz de tatlınızı 2 kişilik hazırlayacağınızı unutmayın!

1. Aşk Engel Tanımaz!
Çok meşhur bir film yıldızının, birbirinden farklı kitaplarla dolu bir kitapevi sahibi ile yaşadığı aşkı anlatan bu filmde kahramanlarımız hayatlarında eksik bir şey olduğunu fark ettikleri an birbirlerinin karşısına çıkıyorlar. Üstelik de bu eksik olan şeyin “aşk” olduğunu bilmeden. Sakin ve yalın bir aşk hikayesini anlatan bu filmlin eşlikçisi, hayatımızda eksikliğini hiç istemeyeceğimiz; Çikolatalı Ev Yapımı Puding!
Çikolatalı Ev Yapımı Puding için malzemeler;
400 ml light süt
5 gr tereyağı
1 yumurta
1 paket vanilya
10 g tam buğday unu
15 gr kakao
100 gr çilek
½ paket yulaflı/ kepekli (tatlandırıcılı) diyet bisküvi
Yapılışı; Tereyağı ve vanilya dışındaki tüm malzemeler ocaktaki tencerede çırpılıp kaynatılır. Tereyağı ve vanilya eklenerek karıştırılıp soğutulur. Servis kaplarının altına rondodan çekilmiş diyet bisküvi, üzerine puding dökülür. Bu işlem 2 kez tekrarlanır ki görüntü şık olsun  üzeri dilimlenmiş çilek ile süslenir.

2. Kasımda Aşk Başkadır!
Hepimizin aklına kasım ayında aşkı getiren bu filmde partnerler arasında beklenti yok, baskı yok, bağ yok ve 1 aylık bir ilişki var. Fakat kurdukları aşk ve derin bağdan habersizler. Aşkın büyüsünü tüm hücrelerimizde hissedeceğimiz bu filmin tatlısı da haftanın 1 günü değil her günü yenebilir; Fit Aşk Tatlısı!
Fit Aşk Tatlısı için Malzemeler;
4 adet zencefilli kurabiye
½ paket light krem şanti
50 gr portakal
20 gr bitter çikolata
Yapılışı; zencefilli kurabiyeler çok ufak olmayacak şekilde elde ezilir. Bu sırada light krem şanti yarım porsiyonluk hazırlanır. Bir kapa zencefilli kurabiye ve light krem şanti şık bir görüntü elde edecek şekilde dökülür. Aralara küp küp doğranmış portakallar eklenir ve ince ince rendelenmiş bitter çikolata da ilave edilerek süslenir.

3. Sil Baştan!
Bir tarafın anıları tamamen unuttuğu bir aşkta anıları ve aşkı canlı tutmaya yetecek bir çabayı, bir ilişkinin geçirdiği evreleri izlerken aklımıza gelecek ilk şeyin sahip olduğumuz güzel anıları unutmamak olacağını düşünmeden edemeyeceğiz. Kendine, sevdiklerine ve anılarına iyi bakmak için bu filmde sana eşlik edecek tatlı; Anıların Tatlısı!
Anıların Tatlısı için Malzemeler; 
200 gr yaban mersini
4 tüm ceviz
400 ml light süt
50 gr yulaf
Yapılışı; Yulaf rondodan çektirilir ve un kıvamına getirilir. Süt ile yulaf pişirilip lapa kıvamına getirerek soğumaya bırakılır. 150 gram yaban mersini de rondodan çektirilir ve buzdolabında soğumaya bırakılır. Daha sonra bir kaba önce yulaf ezmesi ve süt ile hazırlanan lapa doldurulur. Üzerine soğuyan yabanmersini eklenir. En son da ceviz ve kalan yaban mersini ile süslenir.

4. Bir Tutam Aşk!
Komşu olan iki restoranın sahibinin yavaş yavaş başlayan yarışında biranda ortaya çıkan aşkın hayatlarına etkisini anlatan film, pişmekte olan bir yemeğe lezzet veren baharat gibi aşkın hayata kattığı aromayı anlatıyor. Bu keyifli filme eşlik eden tatlımız da çikolata ile meyvenin aşkını anlatan; Bir Tutam Çikolatalı Aşk Meyvesi!
Bir Tutam Çikolatalı Aşk Meyvesi için Malzemeler;
200 gr taze meyve (mandalina, muz, elma)
40 gr bitter çikolata
Yapılışı; bitter çikolata benmari usulü eritirilir ve geniş bir servis kabında dilimlenen meyvelerin üzerine dökülüp dondurulur. Tatlımız hazır bile 

5. Her!
Bu filmi partnerin ile izliyorsan dikkat! Çünkü filmimiz tekno aşkı anlatıyor. Hayatımızın büyük bir parçası olan teknolojiden hayatının aşkını bulan Theodore’un hayatını ve teknoloji sayesinde yaşadığı aşkı izleyeceğin bu film bence diğer aşk filmlerinden çok başka! Dijital bir aşkın tatlısı da dijital olsun dedik ve seni www.formeo.com.tr/mutfak bölümünde yer alan birbirinden lezzetli tatlılardan birini yapmaya davet ettik 
JetNot; benim favorim “Sihirli Kavanozdaki Coco-Fit” !
İşte haftanın tam ortasında biraz rahatlamaya, duygularını hissedip dinlemeye zaman ayır ve Kasım’da aşkın da doya doya diyetin de farkını bu filmlere eşlik eden bu lezzetler ile fark et!Tatlı tariflerini aşk ile paylaşmayı unutma :)
Önce kendini, sonra evreni sevdiğin, aşk dolu sağlıklı ve formda günler dilerim.