Fit Kızın Plaj Çantası

İster şenzlongda güneşlenerek merakla çıkmasını beklediğin kitabını oku, ister arkadaşlarınla plaj voleybolu oyna istersen de şnokerlerini alıp uçsuz bucaksız maviliklere yolculuk yap… Unutmaman gereken bir detay var ki; ara öğün zamanı geldiğinde fit bir kızın plaj çantasında muhakkak fit atıştırmalıklar olmalı :)
Mevsimlerden yaz gelince diyetine ufak bir mola vermiş olabilirsin buna itirazım yok! İtirazım sabahtan akşam saatlerine kadar gününü geçirdiğin plajda ara öğün yapmaman! Sen tüm sene bedenini iyi besleyen fit bir kızsın unutma! Yazın klasikleşmiş senaryosuna karşı gardını al ki tatilden daha formda dönerek bedenini de ruhunu da formda tut.
Yapacağın şey çok basit ; plaj çantana atacağın 2-3 parça fit atıştırmalık :) Nasıl mı hadi senin için hazırladığım en popüler 5 atıştırmalığa göz at;

1. Lifli besinlerin kilo veremeye etkileri kanıtlanmış durumda o zaman ara öğün için meyve büfesinden 1 orta boy elma ya da armut alarak plaj çantana atabilirsin. Hem taşıması kolay hem de içeriğindeki lif sayesinde kan şekerini hızlı yükseltmez.

2. Tahıllı barlar ile düşen enerjini fulle! Tahıllı barların hayatımıza girmesiyle birlikte ara öğünler hem lezzetli hem de sağlıklı. Plaj çantana atabileceğin en güzel alternatiflerden biri de bu barlar. Üstelik sütle yapılmış soğuk kahve ile plaj daki ara öğünün için mükemmel bir ikili olabilirler.

3. Tam tahıllı grissiniler seni hem tok hem formda tutar unutma! Deniz ya da havuz kenarında çok acıkmaktan şikayetçiysen sana önerim bu grissinilerden çantana atman. Yanında tüketeceğin 1 bardak soğuk ayran ile uyumuna bayılacaksın.

4. Meyve cipsleri plajda atıştırarak oyalanmak isteyenler için ideal! Benim dersim elimi oyalamak diyorsan kurutulmuş meyvelerden hazırlanan tamamen doğal bu cipsler tam senlik. Şenzlongunda güneşlenirken hem ara öğün yapmış olacaksın hem de uzun süren atıştırmalığınla keyfin yerine gelecek.

5. Tatile çıkmadan önce kendine şirin atıştırmalık paketleri hazırlamaya ne dersin? Eğer sen de kuru meyvelere ve kuru yemişlere bayılıyorsan bu seçenek tam senlik çünkü sevdiğin kuru meyve ve kuruyemiş ikililerinden oluşan ideal ara öğünler hazırlayabilirsin. Bu kısımda dikkat etmen gereken nokta kuru meyveni 20-30 g kuruyemişini ise 10-15 g aralığında ilave etmen gerisi yaratıcılığına kalmış :)