Fitness Severlere Top5 Application

Merhaba iyi yaşam meraklısı sevgili okurum :) Havaların ısınmaya başladığı şu aylarda Formeo diyetisyenleri olarak biz doğada yürüyüşlerimize başladık peki ya sen? Senin de yürüyüşe mazeretin varsa ‘’Aslında egzersizi çok seviyorum ama motive olamıyorum’’ diyorsan yürüyüşe teşvik edecek top 5 application’la bu hafta karşındayım :)

EN İYİ YÜRÜYÜŞ PARTNERİN COUCH TO 5K
Koşmayı çok seviyorum ama koşu haritama nasıl başlayacağım keşke bir çizelgem olsa diyorsan bu uygulama tam senlik! Koşulara başlamak için herkes tarafından tavsiye edilen bu uygulama; daha önce hiç koşmayı denemeyenler için çok faydalı bir program çünkü hafif bir başlangıç seviyesi ile başlıyor. İlk gün 60 saniye koşup 90 saniye yürüyorsunuz doğru duydun evet :)  Uygulamayı açınca otomatik günlük programın beliriyor ve yönlendirme sesi ne zaman koşmaya başlamanı, ne zaman yürümen gerektiğini söylüyor. Sen de koşuya yeni başlıyorsan hemen indir :)

RUNKEEPER İLE FİZİKSEL AKTİVİTENİ KAYDET
Akıllı telefonlarımız artık yaşamın her anında yanımızda öyle ki sportif aktivitelerimizde dahil yanımızdan ayırmaz olduk! Hal böyleyken modern çağın avantajlarından da faydalanmak lazım! Runkeeper uygulaması ile her türlü fiziksel aktiviteni kayıt altına alıp takip etmen mümkün. Koşu, yürüyüş ya da bisiklet aktivitelerin sırasında ne kadar mesafe aldığını anlık olarak sana gösterebiliyor ve en güzeli oluşturduğun tabloları sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmanı sağlıyor. Hadi tüm arkadaşlarını davet et ve sağlıklı yaşam için bir yürüyüş grubu kur!

SEN DE KOŞU SEVENLARDENSEN MAP MY RUN TAM SANA GÖRE
Düzenli olarak koşu yapıyorsan bu uygulama tam senlik! Bu uygulama ile koşu mesafeni, ne kadar kalori harcadığını hatta kalp ritmini dahi ekranda görebiliyorsun. Sen de benim gibi düzenli egzersizi sevenlerdensen bu uygulama hayatında büyük kolaylık sağlayacak benden söylemesi :)

DİJİ-KOÇUN CEBİNDE FİTNESS BUDDY
Sen de dijital ortamda bir personal trainer edinmek istiyorsan bu uygulama senin isteklerine cevap niteliğinde! Spor salonuna üyesin ancak personal trainer’ın olmadığı için ne yapacağını bilemiyorsan hemen bu uygulamayı indirmelisin. Sana egzersizlerin boyunca eşlik edecek fitness buddy; yaptığın tüm hareketleri izliyor ve seni olumlu ya da olumsuz değerlendiriyor.

BİSİKLETÇİLERİN FACEBOOK’U STRAVA
İki kürekçi tarafından tasarlanmış bu application bisikletçilerin Facebook’u gibi bir popülariteye sahip. Bunun yanında son dönemlerde koşuculara da yatırım yapıyorlar. En güzel özelliği kullanıcılar tarafından açılmış segmentlerde performansını başka atletlerle karşılaştırabilmen. İnternet sitesinde her ay yayınlanan şampiyon kullanıcılar ile kendine farklı hedefler koyabiliyorsun.