Formeo Ekibinin Mutluluk Mottoları

Merhaba sevgili okurum ‘trendy diyetisyen’ köşemde bu hafta sana biraz mutluluk tozları dağıtmak istedim. Ve hep merakla sorduğun konuya bir açıklık getireyim dedim. Formeo ekibi nasıl bu kadar mutlu? Seni anlayabiliyorum belki işini sevmiyorsun ya da pazartesiyi gerçekten sendromlu geçirenlerdensin hiç fark etmez hayat senin elinde ve mutluluk paylaştıkça çoğalır unutma! Hadi vakit kaybetmeden maddelere tık tık:)

Bu dünyadaki amacın ne? Bu sorunun cevabı herkesce değişkendir.

Yaşamak, çocuğuma iyi bakabilmek, aşık olmak, kariyer yapmak, para kazanmak,… Peki bunları yaparken herkesin sahip olması gerektiği minik ama olmazsa olmaz detay ne; mutlu olmak :) O zaman seninle bir gerçeği paylaşmalıyım sürekli mutluluk diye bir şey maalesef ki imkansız. ‘Mutlu günler sana gelmez sen onlara yürüyeceksin.’ İşte sana kendi mutluluklarını kendileri yaratan Formeo ekibinden tüyolar;

ERKEN KALKAN MUTLU YOL ALIR
Evet hayat bazen çok monoton belki sıcacık yatağından hiç kalkmak istemiyorsun; ancak yapılan araştırmalar mutlu insanların en önemli alışkanlıklarından birinin 7-8 saat kaliteli bir uyku ile sabaha taze ve dinlenmiş bir şekilde uyanmaları olduğunu söylüyor. Formeo ekibi kaliteli bir uyku için; yatmadan en az 1 saat önce sosyal medya detoksu yapmaya özen gösteriyor ve melisa çaylarını içiyor ya sen :)

KAHVALTININ MUTLULUKLA ÇOK İLİŞKİSİ VAR
Cemal Süreyya’nın kahvaltının sihrini çözdüğü dizelerdir. ‘’Kahvaltının mutlulukla bir ilişkisi olmalı…’’ Evet biz kahvaltı yapmadan güne başlamıyoruz ve kahvaltının önemini mutlulukla da vurguluyoruz. Tabi ki, bu konu üzerinde Formeo diyetisyenlerinin ofiste sürekli fit kalma sırlarını paylaşması da etkili olmuş olabilir sevgili okurum. Bahsettiğimiz her gün bir pazar kahvaltısı modu değil tabi ki çoğu günler tam tahıllı ekmek ile hazırlanmış beyaz peynirli tostunu ısırırken görebilirsin Formeo ekibinden birini :)
HEPİMİZ KENDİMİZİN EN İYİ VERSİYONUNA ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ
Formeo ekibinde diyetisyensin ya da tartım asistanısın ya da yöneticisin bizim için hiç fark etmez; Formeo’da her çalışan kendinin ve görevinin en iyi versiyonuna ulaşmaya çalışır ve işini hakkıyla yaptıkça mutluluk çoğalır.

HAREKET EDİYORUZ!
Biz güneşin bize göz kırptığı her öğlen arasında yakınımızda bulunan parkta 20 dakikalık mini bir yürüyüş (ya da terapi demeli bunun adına) ve mis gibi bir doğa ile kendimizi dinliyoruz. Mutlu insanların hepsinin hayatında spor var, hareket var. Sana tavsiyem sporu bir zorunluluk haline dönüştürme! Senin için en uygunu neyse onu bul! Kapalı alan sevmiyorsan doğada yürü ya da tek başına motive olamıyorsan bir yürüyüş arkadaşı edin, hiçbirini yapmaya vaktim yok diyorsan ofisinde daha hareketli ol!

HAYATI OLDUĞU GİBİ KABUL EDİYORUZ AMA ARA ÖĞÜN YAPMADAN DA EDEMİYORUZ
Hayatın üstesinden gelmenin en iyi yolu bazen gülüp geçmektir. Ne dedik konunun en başında 7/24 mutlu olan bir insan yok! Önemli olan elindekilerle mutlu olabilmek! Mutlu insan her şeyin en iyisine sahip falan değil sadece her durumdan en iyi şekilde faydalanmayı ve her durumun içinden bir güzellik çıkarmayı başarıyor. Bir de bunun yanında ara öğününü atlamıyor mutlu insan. Formeo ekibi neden bu kadar enerjik ve mutlu diyorsak ara öğün desteğiyle bizim her zaman yanımızda olan Fitiz Diet ailesini de unutmamak gerekli. Teşekkür ederiz Fitiz Diet çünkü; fit öğünlerimiz sayesinde her daim etrafa gülücükler saçabiliyoruz :)

MUTLU İNSANLARLA TAKILIYORUZ
İnsan detoksu yapıyoruz bir nevi. Sürekli negatif düşünen ve konuşan insanlarla birlikte olursanız onların davranışlarının sizlere de yansıyacağını biliyor muydun? Formeo ekibinden herkes bunu çok iyi biliyor ve kendilerini mutlu, kendileriyle barışık insanlarla çevreliyor. Sen de denesene?

ŞÜKREDİN DİYOR HAYAL KAHRAMANIMIZ
Formeo ekibi ona ‘hayal kahramanım’, ‘hayal kadınım’, ‘hayal hocam’ ya da ‘hayal ortağım’ der.Tabi ki Elvan Odabaşı Kanar bu yazımın sonuna gelirken onun emeklerine değinmesem olmazdı çünkü Formeo’nun en temel mutluluk taşlarından biridir kendisi. Hiçbir şey şans eseri olmuyor bu hayatta sevgili okurum. Olan biten her şeyin bir sebebi var. Mutlu insanlar bunun farkındalar ve yaşadıkları her gün için yaşadıkları her şey için şükrediyorlar. Sende onlardan ol ne duruyorsun!

Hayal hocamın her daim bana söylediği gibi hayal kurmaktan asla korkma; bazen kazanırsın bazen öğrenirsin sonuçta hep kazanan taraf sen olursun!
‘’Neden bu hep benim başıma geliyor ki?’’ demediğini mutluluğu paylaştıkça çoğalttığın ve bol bol öğrendiğin ve kazandığın bir hafta olsun mutlu haftalar :)