Güçlü Bağışıklık Kilo Kaybettiriyor

KÖKLERDE SAĞLIK VAR!
Toprak ananın bahşettikleriyle bağışıklık sistemini güçlendirmeye hazır ol. Mevsimi yaklaşırken kereviz, turp, kırmızı pancar gibi kök yumru, pırasa, soğan, sarımsak gibi soğanlı; ıspanak, pazı, roka, tere gibi toprak üstü sebzeleri tüket! Çünkü bu sebzeler içerdikleri güçlü antioksidanlar ile senin bağışıklık koruyucuların.
KIRMIZI PANCAR VAZGEÇİLMEZ!
Kırmızı pancar; pişmiş ya da çiğ olarak salatalarına ekleyebilir,yağsız yoğurt ve toz tatlandırıcı ile karıştırarak çok güzel bir tatlı hazırlayabilirsin.
Biliyor musun? Pancar yoğurt ile beraber yenildiğinde bağışıklığı daha güçlü arttıran bir özelliğe sahip oluyor sana küçük bir sağlıklı not.
EKİNEZYA İLE BAĞIŞIKLIK GARDINI AL!
Güçlü bir bağışıklılık sistemi güçlü metabolizma demektir. Son yıllarda yapılan çalışmalara göre bağışıklılık dostu ekinezya bitkisi; hem soğuk algınlığına yol açan virüsleri hem de virüslerin yol açtığı iltihap etkenlerinin miktarını kontrol ederek sizi soğuk kış hastalıklarına karşı koruyor. Siz ekinezya çayınızı şifayla yudumlarken o sizi sonbaharın tüm olumsuzluklarına karşı koruyor.
SÜT İÇMEK İÇİN BİR NEDENİN DAHA VAR!
Süt en kuvvetli bağışıklık sağlayan protein kaynağıdır. Vücudun direncini arttıran hayvansal kaynaklı protein, kalsiyum ve fosfor minerali, A ve B2 vitaminleri açısından oldukça zengindir. Hayvansal kaynaklı doymuş yağın kalp sağlığını olumsuz bir şekilde etkilemesini istemiyorsan sütünü yağsız tercih et!
ZENCEFİL KALKANI
Amerika Besin ve İlaç örgütü (FDA) ‘ya göre güvenli kullanımı kişinin kg başına günde 2 gramdır. Yoğun egzersiz yapanlarda güvenilir tüketim miktarı aşılmasa dahi, yorgunluğa sebep olabileceği bilinmektedir. Bu nedenle yoğun egzersiz yapanların aşırı tüketmemesi gerekir. Zencefil çayı, kan sulandırıcı ilaçlar, aspirin ve anti-inflamatuar (iltihap önleyici) ilaçlar ile etkileşmektedir. Bu tür ilaçlar kullanan kişilerin zencefil çayı tüketmeden önce kendilerini takip eden hekimine danışmaları gerekir.
KEFİRLİ TARİFLERE MUTFAĞINDA DAHA ÇOK YER AÇ!
Smoothie ve salata soslarında yoğurt yerine kefir kullanarak bağışıklılık sistemini güçlendirmeye ne dersin Marketlerde gördüğün kefiri beslenme planına dahil etmediysen özellikle mevsim geçişlerinde eklemeni tavsiye ediyoruz.
SU İÇMEYE YAZ-KIŞ DEVAM!
Yaz mevsiminin size kazandırdığı en güzel alışkanlıklardan biri olan su içme alışkanlığını sonbaharda da sürdürmelisiniz. Oda sıcaklığındaki su, cildinizi soğuğa karşı hazırlıyor, oluşabilecek enfeksiyonlardan idrar yollarını koruyor ve metabolizma hızını artırıyor.
Biz Formeo diyetisyenleri olarak güçlü bir metabolizma için güçlü bağışıklığı önemsiyoruz ve beslenme programlarımızda özellikle mevsim geçişlerinde bu besinlere özellikle yer veriyoruz.
 Sağlıklı ve formda bir gün dileriz; kararlı diyet başlangıçlarınız olsun:)