İki Kişilik Yemek!

Bebeğinin büyümesi için hamileliğin süresince toplam 80,000 kaloriye ihtiyacın var. Bu da günlük olarak fazladan 300 kalori demektir. Yani fazladan “İKİ KİŞİLİK YEMEK” yerine, ara öğünlerini zenginleştirmen yeterli olacaktır.

300 kaloriyi en sağlıklı ve yeterli şekilde nasıl tüketebilirsin? İşte senin için hazırladığımız 300 kalorilik alternatifler :)

Sağlık Tostu (297 kkal)
40 g yağsız beyaz peynir, 2 adet yağsız üçgen peynir, 2 tüm ceviz ve birkaç yaprak ıspanak blenderize edilir. İki dilim tam buğday ekmeği arasına sürülür. Yağsız tost yapılır.
Fit anne notu: Beyaz peynirli ve yağsız olarak hazırladığın tost, aynı zamanda sabah bulantılarına da iyi gelecektir :)

Balık Dürüm (321 kkal)
1 adet kepekli lavaş üzerine 3 adet yağsız üçgen peynir sürülür. Üzerine 80 gram light ton balığı, yeşillikler konularak dürüm yapılır.
Fit anne notu: Gebelik döneminde haftada iki gün tüketeceğin balık, bebeğinin beyin gelişimine destek olacaktır :)

Waffle Keyfi (300 kkal)
Yarım kepekli lavaş arasına 30 gram light fıstık ezmesi sürülür ve üzerine 80 g muz dilimleri yerleştirilir. İkiye katlanarak keyifle tüketilir.
Fit anne notu: Ara öğünlerini şenlendirmek için kullanacağın light fıstık ezmesi iştah ataklarını engelleyecektir :)

Sebze Dürüm (307 kkal)
Brokoli ve havuç (toplam 150 gram) buharda haşlanır. Haşlanan sebzeler kırmızı soğan ve limon suyu ile karıştırılır ve 50 gram yağsız labne peynir sürülmüş kepekli lavaşın içine yerleştirilir. Dürüm haline getirilerek tost makinesinde yağsız olarak ısıtılır.
Fit anne notu: Kokuya hassas olduğun dönemlerde, sebzeleri biraz limon suyu ile tüketmen seni rahatlatacaktır :)

Buğday Tatlısı (276 kkal)
40 g buğday 200 ml yağsız süt ile pişirilir, 1 tatlı kaşığı bal ilave edilir. Buğday tatlımız çilek ile süslenerek keyifle tüketilir.
Fit anne notu: Hamileliğin süresince meyvelerin sularını içmek yerine bütün olarak tüketmen porsiyon ve iştah kontrolüne yardımcı olacaktır :)

Bebeğini güvenle büyütmek ve sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek için taze ve güvenilir besinleri tükettiğinden emin ol. “İki kişilik yemek” kavramının ise ek olarak 300 kalori olduğunu unutma :)