JetFit Diyetisyenin Mart Ayı Favorileri

Cemre düştü ve hemen ardından işte Mart’ta geldi! Bahar hepimiz için yeniliklerin, yeşilliklerin habercisi değil mi? Tabi yaklaşan yazın, giyilecek bikinilerin hayallerini de unutmamak gerek :) Durum böyle olunca benim de Mart ayı favorilerim vücudun kendini yenilemesine destek besinlerden oluştu! İşte sana #jetfitdiyetisyen ‘in favorileri;

Mart Ayı Sebzeleri; yapraklı sebzelerin hepsi yıldızlı tercihler! Ama en çok hangileri dersen kuşkonmaz, nane, maydanoz, tere, pancar ve kereviz.
Gördüğün gibi tüm sebzeler mevsim geçişlerinde yaşadığın ödemle savaşırken organlarının yenilenmesine de destek olacak türden. Kahvaltılarında, salatalarında, öğünlerinde mutlaka bu yeşil rengin yoğun olduğu sebze gruplarını mutlaka bulundur.

Mart Ayı Meyveleri; üzülerek söylemeliyim ki rengarenk meyveleri tezgahlarda görmemiz için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bu ayın meyveleri elma, muz, greyfurt.

Mart Ayı Balığı; Somon

Şimdi de sırada mart ayı boyunca hayatına katman gereken uygulaması kolay, etkisi büyük 5 yeniliği paylaşıyorum!
1. Her sabah uyanır uyanmaz 1 büyük bardak su iç. Vücudunu güne uyandırmanın ilk yolu!
2. Kahvaltında mutlaka yeşilliklere yer ver. Gün içerisinde şişkinlik hissetmemek ve enerjik olmak için buna ihtiyacın var!
3. En az 1 öğününü mutfağa gir ve kendin hazırla. Bu sayede hem yediklerinde kontrollü olursun hem de bahar depresyonundan korunursun!
4. Hayatına hareket kat. Günlük adım hedeflerini kendine göre kendin belirle ve her bir hedefi başardıktan sonra yenisini hedefle!
5. Kendine zaman ayır. Ruhunu doyurmanın en güzel yolu kendine zaman ayırmak! Bir hobi edinerek işe başlayabilirsin!
Hayatında yeniliklerin bol olduğu, vücuduna verdiğin sözleri tuttuğun güzelliklerle dolu bir ay dilerim :)