KAHVENİ SAĞLIKLI HALE GETİR

RAFİNE ŞEKERDEN UZAK DUR!
Kahvenin ana vatanlarından biri olan Kolombiya’dan çıkmış bir atasözü, “Kahveyi gece kadar siyah, cehennem kadar sıcak ve kadın kadar tatlı içeceksin” der. Sen bu atasözüne uyma sağlık için kahvenden rafine şeker ve şekerli aromaları uzak tut olur mu
Fit tavsiye: Kahvemi asla şekersiz tüketemiyorum diyorsan tatlandırıcılardan ya da şekersiz şuruplardan yardım almaya başla ve yavaş yavaş azaltmaya çalış!
YAPAY KREMALAR SANDIĞIN KADAR MASUM DEĞİL!
Ekstra krema demek fincanının kalorisini 45 kalori ile 90 kalori arasında yükseltmen demek üstelik krema tamamıyla doymuş yağdan oluşmakta ve özellikle karın çevresi yağlanmanı teşvik etmekte. Krema tercihlerinde bir kez daha düşün!
EN FİT SEN OLMAK İSTİYORSAN SÜTÜNÜ NON-FAT TERCİH ET!
Hem kahvemi içiyim hem de formumu koruyum istiyorsan yağsız süte kahveler tam senlik! Bu sayede günlük alman gereken 4 porsiyon süt ve süt ürününden birini de karşılamış olacaksın.
HAFİF BİR AROMA İSTİYORSAN TOZ TARÇINA ŞANS VER!
Hem kan şekerini kontrol eden, hem de kahveyle leziz bir tat bırakan tarçın akıllı bir tercih.
UYKU KALİTEN İÇİN 17:00’DEN SONRAYA DİKKAT!
Bu saatlerde tüketmek zorunda kalırsan kafeinsiz kahve alternatiflerini tercih edebilirsin.
Hadi 17:00 olmadan kahvenden bir yudum al ve gülümse çünkü kahve serotonin, dopamin ve noradrenalin gibi nörotransmitterlerin üretimine yardım ederek hafif anti-depresan gibi davranıyor belki bu sayede tam da gününde olduğumuz pazartesi sendromuna da son vermiş olursun. Trendy diyetisyenden musmutlu haftalar