Küçülen Beden, Büyüyen Dünya!

Hepimizin en büyük sorunudur; küçülen bedenimize mutlu olacakken sevincimizi kursağımızda bırakan büyük beden kıyafetlerin dolu olduğu Dünya.

Oysa ki her şey yolunda gidiyordur. Sana özel hazırlanmış beslenme programı ile her hafta kilo kaybediyor kendini kabına sığdıramıyorsundur. Enerjin verilen kilolarla ve kazanılan sağlıkla artarken soluğu giyinmek istediğin kıyafetlere dokunmak üzere kıyafet odasında alıyorsundur. Sonra birden bir şey olur. Ne giyinsen olmaz. Eskiden çok beğenmeden de olsa giyinip kendini iyi hissederek ayrıldığın o oda sana dar gelir. Saatler öylece geçip giderken sen üzerine birkaç parça geçirip kendini AVM lerde bulursun. Devam eden programınla yaklaşık 2 hafta sonra bedenine yine bol gelmeye başlayan, çok da para vererek aldığın kıyafetler gittikçe yeniden birikmeye başlar.

Yapamazsın, programını sırf bu geçici problem için yarıda da bırakamazsın. Peki, yok mudur bunun bir çözümü?
Tabi ki var! Sıradaki tüyolar hepimiz için bayanlar!

-Bedenin küçülüyorsa bol kıyafetlerini bir başkasına ver. Onları giyinerek kendini kötü hissetme. Unutma artık o bedenine de ruhuna da ait değil.

-Basic parçaları gardırobuna ekle. Desenden uzak ve aksesuarla hareketlenebilen parçalar senin olsun.

-En kısa zamanda kendine bir kemer çekmecesi yap. Çeşit çeşit kemerler bollaşan kıyafetlerini geçiş sürecinde toparlamana ve seni de stil sahibi göstermeye yardımcı olacaktır.

-Esneyebilen pantolon kemeri seni iki beden arasında kaldığında idare edecektir. Kıyafetin etiketini oku likralı olanlara bu süreçte şans ver.

-Tunikler, asimetrik modeller bu sürecin en büyük destekçileri!

-Hırka ve kaftanlar için tarihin en büyük buluşu diyebilirim. Bu süreçte kıyafetlerinde oluşan potlukları, yeni aldığın bedenin darlığını gizlemek için birebirler. Aslına bakarsın stil sahibi görünmek için de gardırobunun vazgeçilmezleridirler.

-İç giyime dikkat! Dış giyimden daha çok atlanan konudur iç giyim. Aslında vücudunu bu süreçte forma sokan, seni gireceğin bir sonraki bedene yaklaştıran parçalardır. Günümüzde çoraplarından, bel ve kalça bantlarına kadar bir çok çeşidi bulunmakta. Bir kaçını muhakkak ara dönemler için stokla.

-Elbise gömlekler! Sence de şahane değiller mi? Burada önemli olan bedenin ne tür bir kumaşı kaldırıyor? Yuvarlak hatlara sahip kişilere %100 pamuklu kumaşlardan dikilmiş gömleklerin kilo aldırdığını gözlemliyorum  :) Kilo aldırmıyorlar tabi ki ama katlanma köşeleri genişledikçe akışkan kumaşlar kadar ince göstermiyorlar. Krep ipek gibi kumaşlarla dikilmiş olanlar bu dönemi atlatman için birebirler.

Stil not: Gömleklerinin kollarını dirsek üstüne kadar katlaman üst bedeninin daha fit görünmesini sağlayacaktır.

-Oversized parçalar; Kocaman kazaklar, ceketler oldukça trend. Unutma, onların altına tercih edeceğin etek ve pantolon vücuduna tam olarak değmeli. Üzerine giyindiğin oversized parça ile de görünmesini istemediğin kısımların ustalıkla gizlenmeli.

-Battaniye şallar! Eşarplar ve şallar, bu yılın boho stilini temsil edenler. Onları eklediğin kombinler seni olduğundan ince gösterirler. Birkaç desen battaniye şal ve eşarp al, stiline incelik ve zenginlik kat.

-Maxi kıyafetler! Boyunu olduğundan uzun gösteren maxi etek,elbise ve paltolarla olduğundan ince görünebilir, gardırobunu sürdürülebilir yapabilirsin.

Dünya büyük bedenin küçükse sen de bu sıraladığım alternatifleri dene.
Unutma, ideal bedenin verdiği hediye, hayat boyu olacak seninle…