METABOLİZMA HIZINA HIZ KATAN 10 MADDE

1. Daha hızlı çalışan bir vücut için öncelikle güne erken başlayın. Güneş ışınları bedenin biyolojik ritmini belirliyor unutma!
2. Bağırsaklarının hızı metabolizmanın hızını gösterir. Daha düzenli çalışan bağırsaklar için yaz boyunca probiyotik takviye alın.
3. Peki ya sen diyette başarısız değilsen diyet seni başarısız kılıyorsa?? Şok diyetler monotondur, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmaz. Diyetim ne zaman bitecek ne zaman her şeyi yiyebileceğim hissi uyandırır. Bedenini şok diyetlerin yalancı etkisine maruz bırakma bu metabolizmana yaptığın en büyük ihanet unutma!
4. Beyin ve kasların yüzde 70’i, kanın yüzde 90’ı, kemiklerin yüzde 20’si sudan oluşur. Su hayatımız için oksijenden sonra gelen en önemli ikinci maddedir. Hücrelerin yaşamsal faaliyetleri vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi, vücut biyoritminin bozulmaması için su tüketimi çok önemlidir. İçelim güzelleşelim
5. Hindistan cevizi bu yılın en trend besini olmaya aday! Sağlıklı beslenme konusunda yılın en çok öne çıkan yiyeceğine sen de beslenmende yer verebilirsin. İster yağını ister sütünü istersen taze hindistan cevizini kullan tercih senin!
6. Yeşil çay ve kahvenin içinde bulunan kafein metabolizma hızını ve antrenman performansını arttırarak vücuttaki yağ yakımını arttırabilir. Kafeinin etkisine yönelik yapılan araştırmaların sonuçlarına göre; kafein enerji harcamasında artış sağlar. Ayrıca kafein yağ hücresini küçültür, trigliserit miktarını azaltır.
7. Öğün atlayarak metabolizmanı çalıştıramazsın U-NUT-MA! Çünkü atladığın her öğün; öğün bankana “geç saatte atıştırma” olarak geri dönecek ve seni çok daha fazla pişman edecektir. Ara öğününü yap ki kontrol hep sende olsun :)
8. Aktif yaşam sadece sezonluk spor salonu üyelikleri gibi geçici olmamalı! Hayat kaliteni arttırmak için her zaman ve her yerde haftalık 150 dakika orta tempolu doğa yürüyüşleri yapabilirsin! Bu hem kaslarına iyi gelecek hem de seratonin seviyene destek olacak!
9. Bu keyifli alternatifleri istersen sen de sütlü kahve olarak; istersen yemeğinin yanında hazırlayacağın fit renkli ayran/cacık tarifleri ile tüketebilirsin! Süt ve ürünleri; hem tokluk hissini arttırması hem de içeriğindeki kalsiyum ile yağ yakımını hızlandırmasıyla ünlüdür.
10. En güzel enerji kaynağı gülümsemek üstelik bu kaynak kalorisiz! :D Sende pozitif düşün, evrene olumlu enerjini saç ve seratonin hormon seviyeni yükselt! Unutma; diyet stresi ile başa çıkmanın en güzel yolu senin gülümsemende saklı!