Metabolizmana Renk Kat

Sevgili Gardırop Piramidi okuru merhaba,
Ağaçların küçük küçük tomurcuklarla, mini mini çiçeklerle süslendiği, havanın d vitamini hediyesi ile her günümüze misafir geldiği bugünlerde, senin tek yapman gereken; kışın rehavet çöktüren renklerini gardırobunun üst raflarına kaldırman. Ardından da hem gardırobuna hem de metabolizmana renk katman.
Unutma, baharın gelişiyle nasıl sofralarımız renkleniyor, meyveler ve sebzeler ‘ en güzel benim, hayır benim’ deyip, yarış yapıyorsa kıyafetler de o durumda. Kış boyu omuzlarımızı çökerten ağırlıklardan kurtulma, kışa nazaran daha hafif kıyafetlere geçme zamanı artık geldi. Uzun mantolar, atkılar, kazaklar ve kalın çoraplar yerini daha incelerine bırakmaya başladı.
Rengârenk kıyafetler ya da uçuş uçuş tonlar seni senden alacak. Artık yürümek için bahanelerin ortadan kalkarken kendini hangi taytınla hangi spor ayakkabınla parkura atacaksın onu düşüneceksin. Hala böyle bir eylemin olmadığını mı söylüyorsun o zaman seni renklerin davetini kabul etmeye yönlendiriyorum. Çünkü biliyorum, senin de hepimiz gibi, daha ince, daha açık renk kıyafetlerin içinde nasıl zarif ve formda görüneceğin konusunda kaygıların var.
Şimdi arkana yaslan ve alışveriş yapmadan önce yaşadığın coğrafyanın iklim koşulları için şükret Kış uykusuna yatmış olan bedenini uyandır ve harekete geç.
Ardından önündeki sezonun trend renklerine göz at ve kendine uygun tonlarına karar ver. Sonra ihtiyaç listeni yap. Sonra mı? İşte tüm bunları yaptıktan sonra istediğin yerden gidip alışverişini yapabilirsin.
Bu arada şunu atlamamanda fayda var;
Baharın enerjisiyle artan metabolizma hızını kullanmanın ve eğer kilo fazlan var ise tümünden kurtulmanın tam zamanı. Unutma, gerçekten güzel bir kıyafet formda bir beden ister. Formda bir beden ise hem konusunda uzman bir diyetisyen, hem de emek ister 
‘Renklerin ve mevsimin metabolizmaya etkisi adına, güç sende artık’ diyor seni günlerini güzelleştireceğin kararlarınla baş başa bırakıyorum.
Elvin Odabaşı Pekiyi