Renk Detoksu

Güneşli umut dolu bir günden merhaba.

Yine harika bir konu ile karşındayım bu hafta.

Farkındasın değil mi bu aralar herkesin siyah giyindiğinin? Hatta siyah giyinenlere ben de dâhilim. Hâlbuki tıpkı renkli beslenmek gibi renkli giyinmek de hem bedenimize hem ruhumuza iyi geliyor. Uzmanlar ‘renkli beslenin ki sağlıklı kalın ve sağlıkla yaş alın’ diyor. Peki, kıyafetlerde rengin yerini sorgulayacak olursak?

Siyahı, laciverti tahtında zor günler için ağırlamaya devam edelim diyor, sana iyi gelecek diğer renklere geçiyorum.

Kırmızı: Kırmızı meyve ve sebzelerin antioksidan etkisinden haberin vardır. Hatta uzmanlar sağlıklı bir cinsel hayat için sofralarımızdan kırmızı besinleri eksik etmememiz gerektiğini söylüyor. Kırmızının göz alıcı etkisi, rakipsiz çekiciliği için ise tek yapman gereken tenine uygun kırmızıyı keşfetmen. Ve keşfettiğin kırmızının yanına onu gölgede bırakmayacak nude tonları seçmen. Unutma nude tonlar teninin rengini temsil eder ve kırmızı da en güzel teninle dans eder.

Sarı: Sarı meyvelere sebzelere şu sıralar rastlamak mümkün. Sarı tüm meyvelerin bağışıklığımızı güçlendirdiğini bildiğimize göre; içimizi ısıtan görüntüsü ile de hastalıklardan bir nebze olsun korunabiliriz. Bana kalırsa, sarı giyinmek bile bağışıklığı güçlendiriyor, ışıl ışıl görünmemizi sağlayarak ruhumuzu besliyor. Sana ise; gardırobundaki sarı parçaları ön plana çıkarmak ve kullanmak kalıyor.

Mavi: Aklınıza henüz mavi bir besin gelmemiş olabilir ama blueberry nin o kıymetli tanelerinden yararlanmamak olmaz diye düşünüyorum. Sakinleştirici tadı ile yine gençlik iksiri gibi bir rol üstlenen mavi besinler, aynı etkiyi kıyafetlerde de gösteriyor. Mavi bizi uçsuz bucaksız ve sakin gösteriyor. Uçuk mavi tonlarla koyu tonların bir araya getirildiği tonsurton kombinler bizi olduğumuzdan daha dingin hale sokuyor. Unutmayın stres ruhumuzun ve bedenimizin en büyük düşmanı. O zaman mavi ile mümkün oldukça kendisinden uzak durmalı.

Üç ana rengimizi yazdığımıza göre sırada beslenmede de giyimde de olmazsa olmazımız var. Kendisi ara renklerin en değerlisi ve en lezzetli stil destekleyicisi :)

Yeşil: Yeşil yapraklı sebzeler, bedenimize freshlik sağlayan, dolaşım sistemimizi rahatlatan yani bize enerji veren besinler. Peki, yeşil rengin kıyafette kullanıldığında da aynı etkiyi yarattığını söylesem! Burada dikkat etmen gereken konu yeşilin tonu. Yeşilin en canlı en doğal halini bulmanı ve gardırobuna katmanı öneriyorum. Onu giyindiğinde aldığın tepkilerle ne demek istediğimi anlayacaksın :)

Beslenme piramidiniz de gardırop piramidiniz de renkli olsun .