Sadece Siyah Mı?

Merhaba Gardırop Piramidi köşesinin sıkı takipçisi!
Bu hafta sana yine çok merak edilen bir konu ile geldim. Bakalım sen de bu konuyu merak edenlerden misin?

Sorumuz; ‘Bizi yalnızca Siyah mı ince/elegan/şık gösterir?

Stilde renklerin gücüne inananlardanım. Her rengin her renge, her tene uymadığını da adım kadar iyi biliyorum. Ama öyle renkler var ki her bedenin dostu, her ruhun stil detoxu.
Bu renkler vücudumuzu ince gösterenler, giyindiğimizde bize güven getirenler.
İlkini zaten biliyorsun; tabi ki SİYAH. Kilo problemi yaşayanların en kıymetli, en bilindik stil tüyosu.
Peki, gerçekten o illüzyonu yaşatan yani bizi olduğumuzdan ince gösteren tek renk siyah mı?
Yaklaş sana gerçekleri açıklıyorum :)

Aslında beyaz dâhil tüm renkler doğru kombinlendiğinde, doğru beden tercih edildiğinde, doğru kumaşlarla örüldüğünde bizi olduğumuzdan ince gösterirler. Hatta siyahın verdiği o elegan havayı tümünde olmasa da çoğunda bulabilirsin. Siyahın pabucunu kesinlikle dama atmıyor fakat şimdi sana siyaha alternatif olacak renkleri sıralıyorum;

Beyaz, ekru, krem: Beyaz, ekru ve krem de tıpkı siyah gibi baştan aşağı kombinlendiğinde seni olduğundan ince gösterir. Bu üç rengin şıklığını ve seni ince göstermeyi başaran illüzyon yeteneğini bozmayan eşlikçileri ise toz pembeler, toz sarılar ve toz mavilerdir. Hatta grinin elli tonu içerisinden seçeceğin en açık hali bile beyazın kıymetlilerindendir :)
 
Pudra: Beyaz tene de buğday tene de esmer tene de çok yakıştırdığım renk pudra. Ayakkabı dâhil pudra içeren kombinlerine minik desenler bile ekleyebilirsin. Burada ince görünmeni sağlayan; bol ve dar olmayan ama vücudunda kesinti yaratmayan pudra parçalardan yararlanmak. Vücudunda kesinti yaratmayan derken; kısa toplar yerine belinin ve teninin görünmesini engelleyen uzunluktaki kıyafetlerden bahsedebiliriz.

Mavi: Ton sur ton! Mavi de en çarpıcı görüntüyü ton sur ton yöntemiyle sağlayabilirsin. Önemli olan vücudunun daha geniş olan kısmına koyu tonu, daha dar olan kısmına ise açık tonu yerleştirebilmek. Tabi parçaların da kesimlerine dikkat ederek. (Bu konu için bir önceki hafta yazdığım ‘beden seçenler’ başlıklı yazıya – eğer okumadıysan- göz atabilirsin ;)
Yukarıdaki bahsettiğim küçük ama önemli tüyoyu sevdiğin her renge göre yorumlayabilirsin.

Örneklerle satıra dökülmüş ilham yukarıda, hayata geçirmesi ise sende!

Unutma, stil belirli kalıpları muhakkak içerir ama zevkine uygun her ilham, stilini özgürleştirir.

Mutlu bir gün olsun.