Size Dijital Yaşamdan Fit Bir Haberimiz Var!

Ditijal yaşamın beslenmeye açılan kapısı Formeo Online :)

Yaza 1 ay kala her yerde herkesin en çok konuşulan konusu diyet! Sosyal yaşamın bu kadar gündeminde olan diyet dijital platformda da zirvede yer alıyor.
 Dünyanın en aktif kullanılan arama motoru Google a yazdık ve sonuçlar şu şekilde;
“diyet” ile ilgili 6.880.000
“beslenme” ile ilgili 8.740.000
“sağlıklı beslenme” ile ilgili 2.160.000
“hızlı kilo verme” ile ilgili 365.000
“şok diyet” ile ilgili 849.000 sonuç bulunuyor.
 Bu kadar verinin içerisinden doğru ve güvenilir bilgiye ulaşma ihtimalin sence ne kadar? Peki bu bilgilerin doğruluğunu ölçmek için ne kadar araştırman gerekiyor? Zamanın oldukça değerli çünkü her gün sadece 1440! Bu süre sence de doğru ve etkili bilgiye ulaşmak için vakit ayırabileceğin kadar bol bir zaman dilimi mi? Günümüzde hayat dijital platformda oldukça hızlı bir şekilde ilerlerken bizim de çözümleri bu platform üzerinde bulmaya çalışmamız çokta yadırganamaz aslında. Fakat önemli olan doğru bilgiye ulaşmak olduğunda işler biraz daha karmaşık bir hal alabiliyor!

 İnternette zayıflama kilo verme ve diyet üzerine bu kadar bilgi varken neden obezite her geçen gün artıyor? Cevap belli aslında; doğru bilgiye ulaşım güçlüğü ve bireysel farklılıklar… Araştırmalar gösteriyor ki söz konusu diyet olduğunda asıl nokta duygulara önem vermek. Yani başarılı olmak istiyorsan kendini özel hissetmelisin. Dijital yaşamın beslenmeye açılan kapısı Formeo Online da hedef ruhta ve bedende doya doya zayıflamayı sağlamak ve isteyen her birey için ulaşılabilir olmak. Peki sistem nasıl mı? İşte senin için 3 adımda Formeo online diyeti anlattık.

 İlk adım; Olmazsa olmaz “Kan tetkikleri”!
Diyetisyeninin sana özel bir beslenme programı planlanabilmesi için öncelikle kan tetkiklerini mutlaka yaptırmalısın. Çünkü kan bulguların programın içeriğini belirlemede en önemli yol göstericidir, kan tetkikleri olmadan bireye özgü beslenme programı olmaz!

İkinci adım; Online üzerinden görüntülü görüşme!
Programın başladıktan sonra haftalık planlanan randevu saatlerinde diyetisyenin ile Formeo online kanalı üzerinden yapacağın görüntülü görüşmelerle senin yaşam akışın ve sosyal hayatını ön planda tutarak sağlığını maksimum seviyeye getirmek için beslenme programın planlanacak. Bu görüşme senin programa bağlılığın ve inancın için çok önemli! Unutma bedeninden önce ruhunu doyurmayı oldukça önemsiyoruz.

Üçüncü adım; “Beslenme Günlüğüm” tıklanmadan olmaz :)
Her gün 24 saat dolmadan doldurman gereken bir beslenme günlüğün var. Bu günlük sayesinde diyetisyenin ve sen kendinin takibi sağlarken motivasyonunu da yüksek tutmak önemli nokta! Her gününü özel olarak değerlendiren diyetisyenin seninle çok daha yakından takipte :)


Önemli olan hayat boyu sürdürülebilir bir beslenme tarzını benimseyip uygulamak ve kendi yaşamının koçu olmak… Yani seyahatte de, toplantıdan toplantıya koşarken de, tatilde de, bebeğini büyütürken de sağlıklı beslendiğini bilmek… Sen çok kıymetlisin, bedenin ve duyguların da öyle!Lütfen doğru ve güvenilir bilgiye kendini emanet et. Doya doya yaşanacak nice gülümsemeli günler 