Stil Egzersizi

Merhaba pek kıymetli Gardırop Piramidi okuyucuları,

Moda daha rahat kombinlerle evrilirken tabi ki hala şık kıyafetler hükümdarlığını koruyor. Hükümdarlığa rağmen sokak stilinde veya herhangi bir davette, gözünüze çarpıyordur şıklığın altındaki rahatlık.

Egzersiz hayatımızın vazgeçilmezi olmalı, sağlık için bunun gerekliliğini hepimiz kabul ediyoruz. Peki, uzmanların önerdiği ‘iş saatlerinde dahi kısa egzersizler yapabilirsin/ Öğle aranda en yakın parka gidip yürüyüş yapabilirsin/ İşten dönüşte aracını daha uzak bir noktaya bırakıp evine yürüyüş yaparak dönebilir, hatta asansör kullanmayıp 72 katı merdivenleri kullanarak çıkabilirsin :)’ leri nasıl hayata geçirebiliriz. Stilettolarla mı? Ya da kumaştan dikilmiş kalem elbise veya kalem eteklerle mi? Yoksa omuzlarımıza yığılmış ağır kumaşlarla mı?

Tabi ki değil. Belki farkında değilsiniz ama moda dünyası bunu gündemine çoktan aldı. Artık kalem etekler de, daracık elbiseler de esneyen ama o şık formu bozulmayan kalın fakat hafif kumaşlarla dikiliyor. Altına stiletto da giyinseniz spor ayakkabı da giyinseniz şıklığınız ve bürünmek istediğiniz stil baki kalıyor. Evet, tam da söylemeye çalıştığım gibi; çok şık bir elbisenin altına rahatlıkla spor ayakkabımızı giyinebiliyoruz. Artık spor ayakkabı konusunda inanılmaz renk ve seçenekler oluşu ise muhteşem bir avantaj. Bir de kombinlerimizin üzerine giyindiğimiz mantoyu omuzlarımıza aldığımızda hem cool hem de rahat görünebiliyoruz. Peki yukarıdaki satırlara konu olan o kumaşlar hangileri? Dalgıç kumaş ve trikonun yeni formları bunlardan yalnızca ikisi. Eğer edinmediyseniz en kısa zamanda edinmeli.

Demek istiyorum ki artık stilinizin de egzersiz zamanı geldi. Gün içerisinde birkaç tarza kolayca bürünebileceğiniz, masa başı işinizin beraberinde getirdiği hareketsizliğinize çelme takacak alternatifler yanı başınızda. Hareket her anınızda.

Stilinizi egzersize sokmak için artık mazeretiniz yok.

Sevgi ve sağlıkla