Toplantının Yıldızı Ara Öğünler

Senin için de gün toplantı ile başlayıp toplantı ile mi bitiyor? Tüm bu toplantı saatleri için ara öğün planlamakta zorlanıyor musun? İşte bu hafta senin için toplantının yıldızı ara öğün seçenekleri ile hem bedenini hem formunu koruyacak bir yazı hazırladım. Hazırsan başlayalım :)

• Sabah toplantısında tüm ekip kahvaltı yapmayı alışkanlık haline getirin!
Gündem çok yoğun ve toplantılar erken mi başlıyor? Bilmelisin ki birçok ekip arkadaşın toplantıya geç kalmamak için kahvaltı yapmıyor. Hadi o zaman tüm ekibe bir mail at ve yarın ki toplantının kahvaltı eşliğinde olacağını söyle. Çünkü; araştırmalar güne kahvaltı ile başlayan bireylerin iş verimliliği ve çalışma performansı çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.
Kahvaltı için JetÖnerim ise; düşük yağ içerikli müsli ve light süt. Tek kişilik paketlileri de mevcut, içine süt ekleyerek ekipçe çok kısa sürede bu lezzetli ve sağlıklı kahvaltıyı tüketebilirsiniz. Müsli sevmeyenlerdenseniz simit ve light üçgen peynirler de oldukça iyi alternatifler.

• Bir kahve içmeye davet edildiğin toplantılarda atıştırmalık ikramı senden olsun!
Kısa süreli bir toplantının olmazsa olmazı kahveye eşlik eden ikramlar çoğu zaman çok da sağlıklı olmaz! Bu yüzden benden sana tavsiye çekmecende veya çantanda bulundurman gereken kurtarıcı yağlı tohumlar. Nedir bu yağlı tohumlar dediğini duyar gibiyim! Bunlar çiğ badem, kavrulmamış fındık, ceviz, antep fıstığı, kaju ve macademia fındığı.
Kahvenin eşlikçisi yağlı tohumlar için JetÖnerim ise; porsiyon miktarına dikkat etmek için kahve fincanının veya bardağının yanına senin tüketmen gereken porsiyon kadarını al gerisini kendinden uzak tut.

• Ara öğün saatine denk gelen toplantılarda ara öğünün yanında olsun!
Tam da ara öğün yapmaya alışıyordun ki toplantı saatleri ara öğün saatleri ile çakıştı mı? Ara öğün yapmaktan vazgeçmek yerine toplantıya sağlıklı ara öğününle girerek bir akım başlatırken sağlığını korumaya ve verimini arttırmaya özen göstermelisin. Çünkü; kan şekerin ne kadar dengeli seyrederse beyin aktivitelerin ve üretkenliğin o kadar dengeli olur. Dengeli bir kan şekerinin yolu ise düzenli ara öğün tüketiminden geçer.
Sağlık arası için JetÖnerim ise; avucunun içi boyutunda bir taze meyveyle toplantıya katılmaktan çekinme. Eğer toplantı sırasında taze meyve tüketmek bana göre değil diyorsan elbette bir alternatifin daha var! Paketlenmiş kuru meyveler. Bu meyvelerin kendisi küçük porsiyonu biraz büyük olduğu için ekip arkadaşın ile paylaşmanda fayda var. Unutma ki parlak bir şirket için ekip ruhuna, iyi bir ekip ruhu için de paylaşmaya ihtiyacın var. 

• Öğleden sonra dijiajandan toplantı bildirimlerle doluysa tahıllı barlara şans ver!
Gün ışığı tepedeyken girdiğin odadan gün karanlığa döndüğünde çıkacaksan beyninin ihtiyacı olan glikozu sağlayacağın en pratik ve sağlıklı seçeneklerden olan tahıllı barlar lezzet ve içerik çeşitliliği ile damak tadına da oldukça hitap ediyor.
Tahıllı barlar için JetÖnerim ise; seni tok tutacak, lif içeriği yüksek, sodyum ve doymuş yağ içeriği düşük tahıllı barlara ulaşmak için markette etiket okumaya özen göster. Etiket okumanın incelikleri ile ilgili makalemize göz at :)

• Mesai bitti toplantı başlıyorsa kendine mutlaka bir tost molası planla!
Yoğun bir gün senin için hala bitmediyse ve uzayacaksa bilmelisin ki ihtiyacın olan minik bir ara öğünden daha fazlası. Özellikle akşam saatlerinde metabolizma günün yorgunluğu ile birlikte kısa sürede tüketebileceğin, bulması kolay ve besleyici değeri yüksek bir ara öğün ister! Tost ise bulması en kolay, tüketmesi en basit, besleyici değeri en yüksek ara öğündür.
Tost molası için JetÖnerim ise; yoğun iş temponda sana eşlik eden tosta ayranının eşlik etmesine izin ver. Bu tostun doymuş yağ ve sodyum içeriği yüksek klasik peynirler olmasına izin verme. Kalp damar sağlığını bir kez daha düşün ve hem peynirini hem ayranını light tercih et. 

Toplantı saatin ne olursa olsun suyun ve bitki çayın seninle olsun! Çünkü hücrelerin daima su ile tazelenirken metabolizmanda bitki çayları ile tazelenir. Taze bir hücre ve taze bir metabolizma iyi bir iş hayatının olmazsa olmazıdır.

Hayatın temposunu jetfit hızında yaşadığın, sağlıklı ve formda günler dilerim :)