Uzun vadede kilo vermeni sağlayacak B planı

1. YUMURTALI BİR KAHVALTIYLA GÜNE BAŞLA UZUN SÜRE TOK KAL: Sebzeli bir omlet ve yanında tüketeceğin 1 fincan yeşil çay ile kendini şımartmak ve güne zinde ve güçlü bir başlangıç yapmak… Ne dersin kulağa hoş gelmiyor mu Bu arada domatesin en güzel olduğu mevsimdeyken bol bol menemen tüketmeyi unutma!
2. AZ AZ SIK SIK YE METABOLİZMANIATEŞLE: En formda kış günlerine merhaba demek için öğün aralarında mutlaka sağlıklı alternatiflere yer verin. Günlük beslenme planınızı 2 saatten az, 4 saatten fazla olmayacak aralıklarla planlayın.
3. BALIK MEVSİMİ AÇILDI: Eylülün gelmesiyle birlikte balık mevsimi de açıldı. Bu sezon haftada 2 kere her evde balık pişirelim, denizlerimizin bize armağanı bu kaliteli protein kaynağı ile en güzel anılarımızı unutmayarak fit kalabiliyoruz.
4. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUT: Özellikle aktif ve güçlü bir savunma mekanizmasının temelinde yeterli ve dengeli beslenme yatmaktadır. Bunun yanında propolis, beta-glukan ve selenyum takviyeleri mevsim geçişleri için tam bir koruma kalkanı.
5. HER ÖĞÜNÜN EN SAĞLIKLISI SALATA: Yemeklerde veya öğün aralarında tüketilen bol miktardaki salata da bize ihtiyacımız olan vitaminleri sağlayacaktır. Salatanda kök pancar kullanarak beslenmende anti aging devrim yapabilirsin unutma!
6. KENDİNE EGZERSİZ HEDEFLERİ PLANLA: Yazmak her zaman işe yarar ya da alarm kurmak. Seni egzersize teşvik edecek ve bir sonraki yaza daha fit görünmeni sağlayacak hedefler koy kendine. Başlangıç için ; 3 gün 30-35 dk açık havada yürüyüş yap. Dünya sağlık örgütü haftalık minimum 150 dk maksimum 300 dk egzersizi öneriyor unutma!
7. SONBAHAR TEMİZLİĞİNİN BAŞROL OYUNCUSU SU: Su şişenizle arkadaş olun Yanı başında 7/24 su şişesiyle dolaşanları görürsünüz. Siz neden onlardan biri olmayasınız?
8. SOYA KALBİNİ VE YÜZÜNÜ GÜLÜMSETİYOR: Soya izoflovanları kalp sağlığı üzerine olumlu etkiler göstermektedir. Sağlıklı bir damar kalitesi demekse, ultra hızda çalışan bir metabolizma demektir. Beslenmenizde soya sütüne yer aç!
9. KIŞ GÜNEŞİN EKSİK OLMASIN: Daha önce hiç 25-OH VD3 değerlerine baktırdın mı? Güneşin bize armağanı D vitamini metabolizmayı hızlandıran mucizevi bir vitamindir. Ve kış güneşinin eksik olmamasını istiyorsan günlük mutlaka 1000IU D vitamini almalısın.
10. UYKU EN DEĞERLİ BESİN UNUTMA: İtiraf etmelisin ki tatilde uyku saatlerinin gecikmesi ile birlikte biyolojik saatinde sekteye uğradı. Ve tatil dönüşü hiç uyumamışçasına yorgun bir bedenle işbaşı yaptın. 6-8 saatlik düzenli bir uyku döngüsüne geçiş yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile, unutmayın kaliteli uyku kaliteli bir beslenme düzeni ve kaliteli doya doya bir yaşam demektir. Hayatınıza sağlık keyfinize keyif katmanız dileğiyle sağlıklı günler…