Yeni Yıl İçin Öneriler

2016 senin için nasıl geçti? Sağlığın için neler yaptın? Hayatında değiştirmek istediklerin neler? İyiler- kötüler ve daha nicesi için mutlaka yazmalısın. Unutma, söz uçar yazı kalır.
İşte bizde buradan yola çıkaran dedik ki yeni insanlar olarak artık kendimize daha iyi bakmalıyız, daha iyi davranmalıyız! Ve işte sizler için hazırladığımız 2017 ‘de kendine iyi bak mottolarımız ile karşınızdayız!
1. Kendime iyi bakıyorum ve kendimi diyet şiddetinden uzak tutuyorum. Bu konuda yetkili yalnızca diyetisyenim ve benim!
2. Kendime iyi bakıyorum ve üstünde ismimin yazılı olmadığı hiçbir diyet listesini bedenime uygulamıyorum.
3. Kendime iyi bakıyorum ve ruhumu, bedenimi tartı stresine sokmuyorum. Bundan sonra haftada 1 defadan fazla tartılmıyorum!
4. Kendime iyi bakıyorum ve beslenmemi çeşitlendirerek gökkuşağı tadında tabaklar hazırlıyorum. Sonuçta dünyanın en uzun yaşayan insanları 38 çeşit besleniyor, var işte bir bildikleri :)
5. Kendime iyi bakıyorum ve uykunun en değerli besin olduğunu biliyorum. Gece 12 olmadan yatağımla buluşuyor, beni rahatlatacak cümleler okuyarak uykuya dalıyorum!
6. Kendime iyi bakıyorum ve doya doya zayıflıyorum. Aç kalarak kendimi de ruhumu da depresyona sokmuyorum. Biliyorum ki en iyi metabolizma doyan metabolizmadır!
7. Kendime iyi bakıyorum ve her sabah fonda sevdiğim müzik, masamda veya elimde sağlıklı bir kahvaltı öğünü ile güne başlayacak vakti yaratabileceğimi biliyorum. Planlı olmam ve bu rutinden keyif almayı bilmem yeterli!
8. Kendime iyi bakıyorum ve 6 ayda bir sağlık taramalarımı yaptırıyorum. Bu benim kendim için yaptırdığım bir sağlık sigortası adeta!
9. Kendime iyi bakıyorum ve suyun varlığı için her yudumda şükrederek doya doya su içiyorum. Çölde kalmadığıma göre su içmeye sudan mazeret üretmeye gerek yok değil mi?
10. Kendime iyi bakıyorum ve egzersizi stres yönetimimde destek olarak görüyorum. Haftada 300 dakikanın altında kalmadan, kendimi zorlayarak strese sokmadan da egzersiz yapabileceğimi biliyorum.
11. Kendime iyi bakıyorum ve ara öğünlerin metabolizmama dost olduğunu kabul ediyorum. Çeşitli ve renkli besinler ile her gün 2-3 ara öğün yaparak kendimi de metabolizmamı da motive ediyorum.
12. Kendime iyi bakıyorum ve popüler hatalı diyet listelerini ardımda bırakıyorum. Biliyorum ki bu diyet listeleri sürdürülebilir olmayan, kısa vadeli mutlulukların ardından büyük mutsuzluklar getiren listeler.
13. Kendime iyi bakıyorum ve hedeflerimin bana özel olduğunu biliyorum. Gerçek hedefin varılabilirliği ve mutlu edilebilirliğinin yüksekliği karşısında büyüleniyorum!
14. Kendime iyi bakıyorum ve kendimi yoksunluk duygusuna maruz bırakmıyorum. Biliyorum ki hayatın sırrı dengede kalmakta saklı. Tüketmekten keyif aldığım şeyleri tamamen hayatımdan çıkarmak yerine kontrollü tüketmem yeterli.
15. Kendime iyi bakıyorum ve yemeklerimi enerjisini sevdiğim, mutlu insanlarla birlikte yiyorum. Sosyalleşmek ve yemek yemek birbirinden bağımsız değil ki!
16. Kendime iyi bakıyorum ve hayatın mutlulukları her köşe başına koyduğunu biliyorum. Yeter ki görmesini bileyim.
17. Kendime iyi bakıyorum ve 2017’de kendime hak ettiğim özeni göstermek için daha çok vakit ayırıyorum.

İşte bu 17 madde ile yeni yılda hedeflerin kelebek etkisi gibi olsun! Sen kendine iyi bak ki etrafında kendine ve sana iyi bakanlar olsun. Yeni bir yıl tazelenmeyi, umudu, güzellikleri ve sağlığı günlerine doldursun! Kendine iyi bak ve yaşadığın dünyayı sevmek için çok nedenin olduğunu unutma...