Yenilenme Sırası Hücrelerinde

Kendini, tarzını, yaşamını sürekli yenilemeye odaklıyken hücrelerini yenilemenin üstünde ne kadar duruyorsun? En değerli giysin, en büyük organın derin ve içten dışa güzelliğinden sorumlu tüm organların için yenilik etkisini başlatmaya ne dersin? 2016’da hücrelerine verdiğin zararı onarmak için Top6 hücre yenileyici ile tanışma zamanı!

Hastalıklar, hava, stres, düzensiz beslenme ve daha pek çok etmen hücrelerini yaşlandırıyor. Bu yaşlanma da kimimizde organ çevresi yağlanma, kimimizde deride bozukluklar, kimimizde de daha ciddi boyutlarda bir sağlık sorununu beraberinde getirerek vücudun tepkisini ortaya koyuyor. Hücrelerini korumaya, savaşçı hücreler yerine yenileyici hücrelerin sayısını arttırmaya beslenmene sihirli besinler dokunuşu yaparak başlayabilirsin.

• Mantar; polifenol hücrelerden zengin bu sebze aynı zamanda kaliteli bir bitkisel protein kaynağı. Enflamasyon ile mücadele etmede güçlü bir ajan oluşu ve hücreleri hasardan koruma etkinliği gösterişi ile yeniliğin habercilerinden.
Jetnot: omletine, sebzene, tam tahıllı makarnana, fırında pişirdiğin yemeklere kısacası her menüye uyum sağlayan mantarı tüketmeyen kalmasın lütfen.

• Zencefil kökü; hasta olduğunda gözlerin ilk onu arıyor değil mi? Tadını sevsen de sevmesen de iyileştirici gücünü biliyor ve kullanıyorsun. Ağrılı inflamasyonları önleyici gücü ile meşhur olan zencefil kökü cilt dokularının yenilenmesine, derinin hava almasına ve gençleşmesine de destek oluyor.
Jetnot: her gün 1 parmak zencefil kökü rendesini yoğurduna karıştırarak tüketmeye ne dersin? Her gün çok olur dersen haftanın 2-3 gününde anlaşabiliriz 

• Ceviz; beyni andıran görüntüsü ile bile ne kadar akıllı bir besin olduğunu kanıtlıyor! İçerdiği alfa linoleik asit güçlü bir bağışıklık güçlendirici. Aynı zamanda iyi bir protein kaynağı oluşu ile de hücrelerin onarımını hızlandırıyor.
JetUyarı: cevizini kabuklu tercih etmeye ve tadı acımış cevizi tüketmemeye özen göster. Çünkü kabuksuz veya tadı acımış cevizde aflatoksin riski oldukça yüksek.
Jetnot: yoğun ve stresli olduğun dönemlerde yağlı besinlere yöneliyorsan bu yönelimini akıllı yağ kaynağı cevizden yana yap.

• Brokoli; diyetteyim brokoli haşladım! Cümlesi ile nam salan ve büyük-küçük demeden pek çok bireyin uzak durduğu brokoli tam bir yenilik ajanı. Nefesinle aldığın toksik maddeleri dahi etkisiz hale getirmeye yarayan “sülforafan” maddesi sayesinde gün içerisinde daha az toksik etkiye maruz kalırsın. Ayrıca kandaki enflamatuar etkiyi azaltan özel bir madde ile paketlenmiş yeşil rengi ile sofrana renk hayatına yenilik katıyor.
Jetnot; salatalarına da çok yakışan brokoliyi haşlayarak sevmiyorsan fırında denemelisin.

• Berry Ailesi; stres savar aile de diyebilirsin onlara! Çünkü oksidatif stresten korunmana, hücrelerini yenilemene yardımcı bu aile hücresel hasarın onarımında da oldukça etkili.
Jetnot; Berry ailesini kışın bulamıyorum diye üzülme, donmuşlar da aynı etkiye sahip.